Втородивизионният Бристол Сити отстрани елитния Уест Хем от Купата на Англия

"Чуковете" претърпяха тежко поражение в Бристол

08:58, 17.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Бристол Сити Дани Ингс Уест Хем

Втородивизионният Бристол Сити победи представителя на Висшата лига Уест Хем с минималното 1:0 в преиграване от третия кръг на Купата на Анлгия.

Преди седмица двата отбора не успяха да се победят при равенството 1:1 на Олимпийския стадион в Лондон.

Победното попадение на стадион "Аштън Гейт" в Бристол дойде още в 3-ата минута. Томи Конуей се възползва от грешка в противниковата защита и пресече подаване към вратаря. След като преодоля стража, шотландецът изпрати топката в опразнената врата.

След почивката нещата се усложниха за "чуковете", след като Саид Бенрама бе изгонен с директен червен картон.

Марк Олиъри спаси единственият точен удар на гостите след почивката, дело на Томас Сучек, за да се поздрави съ суха мрежа и да гарантира място на тима си в следващия кръг.

Следващият опонент на Бристол Сити ще бъде победителя от преиграването между третодивизионния Блекпул и елитния Нотингам Форест.

Законът за БНБ скара депутатите в парламента
Киберексперт за дийпфейк видеата: Технологиите стават все по-достъпни за обикновените потребители