Бурен вятър имаше в София тази нощ, поривите му достигнаха до 76 км/ч.
Към този час обстановката в столицата е спокойна. Пътните настилки са почистени.
От Столичната община съобщиха за БНТ, че на терен са работили 171 машини, като са обработвани основните пътни артерии - тези, по които минава градският транспорт, Южната дъга на Околовръстното, както и пътищата в "Драгалевци" и "Бояна".
Най-силен е бил снеговалежът в южните квартали - "Овча купел", "Павлово", "Драгалевци", "Бояна", "Симеоново".
Малко по-късно ще започне почистването и на кварталите.
Градският транспорт се движи по разписание.
Постъпили са 51 сигнала за паднали клони и дървета, метални огради на строителни обекти. Аварийните екипи продължават да са на терен и ще премахват на паднали клони в тревните площи и междублокови пространства. Друга част от сигналите са поети от СД "Пожарна безопасност и защита на населението".
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста