Днес трябва да бъдат взети повторни проби от животните във Велинград, при които беше открита чума. Решението е след намесата на земеделския министър Георги Тахов.
Три стада с над 1700 животни подлежат на евтаназия заради болестта. Стопаните обаче отказаха да признаят валидността на взетите проби от Агенцията по храните и отказаха достъп на специалистите до стадата си. В тяхна подкрепа се събраха и други животновъди от района, които заявиха, че няма да допуснат животните да бъдат унищожени.
Животните ще бъдат под карантина, докато излязат резултатите и се стигне до решение на проблема. Болестта не е опасна за хората, но смъртността при животните може да достигне 100%.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района