Йънг Бойс, Спарта Прага и Залцбург все по-близо до групите на Шампионската лига

Швейцарците, чехите и австрийците взеха предимство след първите срещи в плейофите

09:24, 22.08.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Йънг Бойс, Спарта Прага и Залцбург взеха аванс след първите срещи от плейофния кръг за групите на Шампионска лига по футбол.

Швейцарският шампион Йънг Бойс победи у дома с 3:2 Галатасарай. Домакините поведоха до почивката с два гола на Жоел Монтейро, а турският тим изравни с две попадения на резервата Миши Батшуай в рамките на 6 минути през второто полувреме.

В 84-а минута реферът отсъди дузпа за Йънг Бойс и даде втори жълт картон за игра с ръка на играча на Галатасарай Абдюлкерим Бардакджъ. От бялата точка Филип Угринич реализира победния гол за швейцарския тим.

РБ Залцбург спечели с 2:0 като гост на Динамо (Киев) и взе солиден аванс преди реванша. Двубоят се игра в Люблин, Полша.

Нене Доржелес откри резултата в 29-а минута, а Мориц Кряергор вкара от дузпа за 2:0 в 50-а минута.

Чешкият шампион Спарта (Прага) също спечели с 2:0 при гостуването на Малмьо.

Йенс Ларсен си вкара автогол в 30-а минута, а Матей Ринеш добави втори гол за Спарта в 88-а минута и чехите са фаворит за реванша след седмца в Прага.

Отборите на Мидтиланд и Слован (Братислава) завършиха наравно 1:1 и оставиха развръзката за втория мач.

Сесар Блекман откри за словаците, а Едуард Чилуфия изравни за Мидтиланд в 79-а минута.

Чете се за: 01:00 мин.
България започва днес участието си на Европейското първенство по баскетбол 3х3 на колички
10:03, 22.08.2024
Арманд Дуплантис над всички в овчарския скок от Диамантената лига
08:49, 22.08.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Витория Гимараеш надигра палача на Ботев и мечтае за групите в Лигата на конференциите
08:18, 22.08.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Григор Димитров под №9 в основната схема на US Open
07:47, 22.08.2024
Българските волейболисти U17 завършиха подготовката си за световното първенство със загуба срещу Италия
22:02, 21.08.2024