Яник Синер не остави шансове на Франсис Тиафо и се класира на полуфинала във Виена

В следващия си мач италианецът ще се изправи срещу Андрей Рубльов

яник синер достигна четвъртфиналите тенис турнира виена
11:29, 28.10.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Италианецът Яник Синер победи с 6:3, 6:4 американеца Франсис Тиафо и се класира на полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка във Виена с награден фонд от 2.56 милиона евро.

Синер вече е с баланс 6-1 на четвъртфинали през сезона. В следващия си мач той ще се изправи срещу Андрей Рубльов, който е поставен под номер 3 в основната схема. Руснакът спечели срещу германеца Александър Зверев с 6:1, 6:7(5), 6:3.

Синер преследва четвърти трофей на ниво АТП 500 през сезона, след като триумфира в Монпелие, Торонто и Пекин. Той вече има сигурно място на финалите на АТП.

Синер спечели в рамките на 80 минути срещу Тиафо. Той завърши с 82% успеваемост на първи сервис при 32/38 и спаси всички три разигравания за пробив на съперника. Така италианецът записа 54-а победа за годината от 67 мача.

След урагана "Отис": Откриха въздушен мост за евакуация на хора от Акапулко
Виртус Болоня записа успех с 87:84 срещу АСВЕЛ Вильорбан в баскетболната Евролига