Руският космонавт Иван Вагнер, който е част от екипажа на Международната космическа станция, е успял да заснеме кометата C/2020 F3 /NEOWISE/, съобщи ТАСС.
Фотографията беше пусната в страницата на Вагнер в Туитър.
Космонавтът отбелязва, че на фотографията присъстват сребристи мезосферни облаци.
На следващата обиколка на МКС около Земята Вагнер успял да заснеме кометата още по-отблизо.
"Доста добре се вижда нейната опашка от космоса от борда на МКС", написа той.

В близките дни кометата C/2020 F3 /NEOWISE/ ще може да бъде наблюдавана от Земята в предутринното небе ниско над североизточния хоризонт около съзвездието Колар.
Небесното тяло беше открито през пролетта на 2020 година с помощта на инфрачервения телескоп NEOWISE.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?