Йоан Иванов с четвърто място на халки на европейския олимпийски младежки фестивал в Марибор

йоан иванов четвърто халки европейския олимпийски младежки европейски фестивал марибор
Снимка: БФ Спортна гимнастика
18:29, 28.07.2023

Йоан Иванов остана на крачка от медалите във финала на халки на турнира по спортна гимнастика от програмата на еврвопейския олимпийски младежки европейски фестивал в Марибор, Словения.

Българинът се нареди на четвърта позиция с оценка от 13,133 точки. Той бе изпреварен само с 0,033 точки от италианеца Диего Вацола, който взе бронза. Шампион в дисциплината стана арменецът Хамлет Манукян с 13,666 точки.

Във финала на кон с гривни Давид Иванов остана шести, като получи за изпълнението си 12,866 точки. И в тази дисциплина титлата е за Армения. Шампион стана Мамикон Хачатарян с оценка 13,996.

В събота в последния ден на състезанието Йоан Иванов ще спори за медалите във финала на успоредка.

В турнира по джудо Надие Джафар в категория до 70 килоаграма записа последователни победи над Исла Еркила (Финландия), Ксане Ван Лайф (Нидерландия), но на полуфинала загуби от Джулия Марчак (Великобритания).

В мача за бронза българката отстъпи пред австрийката Йел Вернерт и раздели петото място в крайното класиране.

Любопитното е, че другият бронз в категорията спечели Ван Лайф, която преди това беше победена от Джафар на четвъртфиналите.