Йоана Илиева се нареди 17-а в турнира на сабя на Световната купа по фехтовка в Атина

Другата ни представителка, която достигна до фазата на директните елиминации в състезанието, Олга Храмова завърши 48-а.

йоана илиева нареди турнира сабя време световната купа фехтовка атина
Снимка: БФ Фехтовка
20:59, 02.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Йоана Илиева завърши на 17-о място в турнира на сабя при жените за Световната купа по фехтовка в Атина. В надпреварата се включиха 197 състезателки от цял свят.

Илиева стартира участието си в състезанието директно от фазата на 1/32-финалите днес и в първия си двубой надигра драматично Зузана Цизлар от Полша с 15:14 туша.

В следващия кръг обаче бронзовата ни медалистка от световното първенство в Милано през миналата година отстъпи с 12:15 на Михела Батистон от Италия в оспорван сблъсък и в крайна сметка се нареди на 17-а позиция.

Междувременно другата ни представителка, която се взе участие в турнира днес Олга Храмова загуби още в първия си дуел от испанката Арачели Наваро с 11:15 и така остана на 48-о място в крайното подреждане. Припомняме ви, че във вчерашния ден Храмова премина успешно през квалификациите.

Утре Световната купа в Атина продължава с битките в отборната надпревара, където за България ще участват Калина Атанасова, Олга Храмова, Йоана Илиева и Емма Нейкова, а техният първи съперник във фазата на елиминациите ще бъде съставът на Азербайджан.

Бдение в памет на Филип, който загина на пешеходна пътека в центъра на София
Триото на България на 10 м пистолет при мъжете остана на точка от финала на eвропейското първенство по спортна стрелба