Йоханес Тингнес Бьо спечели индивидуалния старт на 15 километра в Антхолц-Антерселва

Благой Тодев постигна най-добър резултат от българите и завърши 43-и

Йоханес Тингнес Бьо
17:19, 18.01.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Биатлон

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели индивидуалния старт на 15 километра при мъжете от Световната купа по биатлон в италианския курорт Антхолц-Антерселва.

В гъстата мъгла над Южен Тирол четирикратният носител на Световната купа Бьо единствен в топ 20 премина без нито един пропуск в стрелбата по 20-те мишени и записа 78-мата си победа. Той финишира с време от 37 минути и 28 секунди.

Втори на 1:36.1 минути остана по-големият брат на Йоханес - Тарей Бьо, който сбърка два патрона и това му донесе две наказателни минути.

Също с два пропуска, но с изоставане от 1:44 минути трети финишира германецът Йоханес Кюн.

Сред първите шестима място намериха още двама норвежци - Йоханес Дале и Ветле Шаастад Кристиансе, а между тях на пето място остана шведът Мартин Понсилуома.

Много добро състезание от българския отбор направи Благой Тодев. Банскалията направи само един пропуск в стрелбата, но заради по-слабото си бягане завърши на 43-то място с пасив от 5:01.3 минути. Със седем грешки в стрелбата Владимир Илиев финишира 70-те си, докато също със седем грешки Антон Синапов е на 98-мо място.

В класирането за Световната купа Йоханес Тингнес Бьо води със 761 точки. Втори с 668 точки е Тарей Бьо, а на трето място с 639 точки е Йоханес Дале.

В индивидуалната дисциплина Йоханес Тингнес Бьо е начело със 150 точки, пред германеца Роман Рейс със 121 точки, а Тарей Бьо е трети с 90 точки.

Кюстендилската галерия, посветена на Майстора, се нуждае от спешен ремонт
Резултатите от поредната проверка по случая "Даная" ще са готови следващата седмица