Йордания изненада неприятно Южна Корея и се класира за финала на Купата на Азия

Йордания ще се изправи срещу победителя от срещата между Иран и настоящият победител и домакин - Катар

Йордания
Снимка: Facebook: AFC Asian Cup
19:06, 06.02.2024

Йордания се класира за първи път в историята за финал в турнира за Купата на Азия, след като победи Южна Корея с 2:0 в двубой, игран на стадион "Ахмад бин Али" в Ал Райан (Катар).

Звездата Хюн-Мин Сон прати топката във вратата на победителите в 19-ата минута, но попадението му беше отменено поради засада и така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

През втората част Язан Ал Наймат откри резултата с гол в 53-ата минута. Футболистът на френския Монпелие Муса Ал-Тамари сложи точка на спора в 66-ата, а головият пас бе дело на Низар ал Рашдан.

Така Йордания ще се изправи срещу победителя от срещата между Иран и настоящият победител и домакин - Катар. Двата отбора играят утре от 17:00 часа българско време.

Причината за руския шпионаж са пари или връщане на услуга, смята Румяна Бъчварова
"Под прикритие" си е паралелен свят на нашия свят, каза Мариан Вълев в ролята на Куката