Според вицепрезидента Илияна Йотова законите, приети в последния момент, след това показват, че не работят и създават усещането, че се правят с предизборна цел. Така тя коментира приетия Закон за хазарта, като уточни, че все още не се е запознала с неговия текст.
Относно казуса с детската болница и заканата на фондация "Даная" да съди държавата заради решението на служебното правителство да бъде изградена и частна детска болница Илияна Йотова заяви, че частното здравно заведение по никакъв начин не бива да заплашва строежа на държавната детска болница.
"Държавната болница трябва да бъде построена. От това как тя бъде построена, как бъде устроена след това и ако дава достатъчно възможности и мотиви на добрите педиатри, аз мисля, че те ще предпочетат държавната болница, а всичко останало е на съвестта на служебния кабинет, който подписа това решение. Няма как да не забележим и да не коментираме, че много правителства някак си се пазеха от това да подпишат подобен договор, дано мотивите на г-н Главчев да са достатъчно убедителни", заяви Илияна Йотова.
Премиерът Желязков свиква извънредно Съвета по сигурността заради особения управител в "Лукойл"
Проектът за държавен бюджет за 2026 г., както и проектобюджетите на НЗОК и ДОО, са внесени в парламента
Бюджет 2026: Коалиционен - нито ляв, нито десен, нито либерален - нито консервативен (ОБЗОР)
Наркодилъри предлагат на деца дрога, опакована в пликчета за лакомства
Заради жестокост и причиняване на смърт на животни: Красимир Георгиев и Габриела Сашова отиват на съд
Масирана руска атака в Киев: Ударен е и черноморският град Новоросийск