Юнайтед матира Ливъпул за Купата след 5-голов трилър

10:59, 25.01.2021
Чете се за: 00:45 мин.
Европейски футбол
юнайтед матира ливъпул купата голов трилър

Лидерът в класирането на Висшата лига - Манчестър Юнайтед отстрани големия си съперник Ливърпул в петия кръг на ФА Къп след 5-голов трилър, разиграл се на "Олд Трафорд".

За разлика от дербито между двата тима преди седмица на "Анфийлд", "червените дяволи" и "мърсисайдци" играга по-освободено и с по-изразено желание и хъс пред гола.

Срещата започна с превес на гостите от Ливърпул, които откриха резултата в 18-та минута чрез Мохамед Салах, който се възползва от лошото подреждане в защитата на Юнайтед и преодоля Дийн Хендерсън с елегантен прехвърлящ удар.

Мейсън Грийнууд изравни за домакините само 8 минути по-късно след прецизно извеждащо подаване на Маркъс Рашфорд.

В началото на втората част Юнайтед направи пълен обрат, като поведе в 48-та минута с гол на Рашфорд след сериозна грешка от защитника на Ливърпул - Рис Уилямс.

Шампионите на Англия отново възстановиха паритета само 10 минути по-късно отново с гол на Салах след пресечен грешен пас на Единсон Кавани.

Ключовият момент в двубоя дойде в 78-та минута, когато резервата Бруно Фернандеш вкара от пряк свободен удар.

В заключителните минути Кавани удари греда след изстрел с глава, а Ливърпул така и не успя да застраши вратата на Хендерсън.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 и продължава към петия кръг на ФА Къп, където ще бъдат домакини на Уест Хям.

Разхлабват мерките: Молове и фитнеси може да отворят в началото на февруари
Том Брейди класира Тампа Бей за "Супербоул LV"