Юнайтед си върна второто място след успех над Нюкасъл

12:32, 22.02.2021
Чете се за: 00:39 мин.
юнайтед върна второто успех нюкасъл

"Червените дяволи" спечелиха с 3:1 у дома на своя "Олд Трафорд" срещу "свраките" и по този начин отново изпревариха Лестър в борбата за 2-та позиция в подреждането на Английската Висша Лига.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер събраха 49 точки, колкото имат и "лисиците", но са на по-напред заради по-добрата си голова разлика. И двата тима обаче изостават на 10 точки от убедителния лидер, Манчестър Сити.

Нюкасъл пък остава опасно близо до зоната на изпадащите на 17-та позиция, с три точки повече от 18-ия Фулъм.

Юнайтед откри резултата след половин час игра, когато Маркъс Рашфорд получи топката отляво, преодоля съперник и с премерен удар по тревата прониза стража на гостите Карл Дарлоу за 1:0.

"Свраките" обаче реагираха бързо и само шест минути по-късно изравниха чрез Ален Сент-Максемен, който се възползва от лошо изчистване на Хари Магуайър, за да отбележи за 1:1.

Домакините отново излязоха напред в 57-та минута, когато Неманя Матич подаде към Бруно Фернандеш, който чукна топката към Дан Джеймс и уелсецът реализира за 2:1.

Крайното 3:1 офроми самият Фернандеш в 74-та минута, когато португалецът реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркъс Рашфорд.

Хора с увреждания пътуват стотици километри, за да подновят шофьорските си книжки