Юношите до 18 г. започнаха Балканското първенство с победа

юношите започнаха балканското първенство победа
Снимка: БФ Волейбол, Костадин Андонов
20:40, 12.01.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Българският национален отбор по волейбол до 18 г. победи Турция с 3:0 гейма (25:14, 25:17, 34:32) в в първия си мач от Балканското първенство в София, което е и квалификация за Европейското първенство през 2022 г.

В първите два гейма родните ни състезатели надиграха опонентите си безпроблемно с 25:14 в първата част и 25:17 във втората. В третия гейм гостите поведоха с 24:22, но след няколко пропуснати възможности да намалят изоставането си в геймовете, възпитаниците на Виктор Карагьозов оформиха крайния резултат след 34:32.

След час и 25 минути игра в зала "Левски София" Александър Къндев и Кристиан Титрийски бяха най-резултатни за победителите с по 22 точки, а Доган Каракоч регистрира 25 пункта.

В другия мач от първия ден Сърбия победи Румъния с 3:0 гейма (25:23, 25:8, 25:19).

На 13 януари от 20.00 часа България играе срещу Румъния.