Юношите на България (до 16 г.) завършиха наравно с връстниците си от Сърбия в контролна среща

от Вяра Илиева
13:29, 20.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.
бфс увери прозрачността управлението националната футболна база бояна

Юношеският национален отбор на България завърши 1:1 със Сърбия във втората контролна среща между двата състава на базата в "Бояна".

В сравнение с първия мач във вторник, когато отстъпиха с 1:5, днес българските момчета водени от Калоян Георгиев се представиха много по-добре и диктуваха събитията на терена в голяма част от времето.

С доста промени в състава в сравнение с първата среща, националният ни тим до 16 г. започна активно и можеше да открие резултата още в началните минути. С пас от дълбочина Никола Николов беше изведен на добра позиция, напредна и точно преди аутлинията беше фаулиран. Вратарят на Сърбия Илия Васин обаче спаси изстрела на Кристиян Гориянов в 14-ата минута и запази нулевото равенство.

България излезе напред в резултата през второто полувреме чрез Васил Каймаканов, който в 55-ата минута успя да се откъсне от защитник на гостите и сам срещу вратаря не сбърка. В следващите минути българският отбор имаше пони три добри възможности да затвърди преднината си, но липса на концентрация и малшанс оставиха резултата само 1:0. В последните 7-8 минути сърбите пренесоха играта пред българската врата и буквално с последния удар в мача изравниха чрез Анджелко Павлович.