Юве нанесе първа загуба на Милан през сезона

10:17, 07.01.2021
Чете се за: 00:38 мин.
юве нанесе първа загуба милан сезона

"Бианконерите" прекъснаха серията на Милан от 27 шампионатни мача без загуба, побеждавайки с 1:3 като гост на "Сан Сиро", и по този начин не позволи на възпитаниците на Стефано Пиоли да се откъснат в класирането.

Въпреки поражението, "росонерите" остават на върха в Серия "А" с 37 точки. Една по-малко има другия гранд от Милано, Интер, а на три пункта по-назад е тима на Рома. Ювентус са 4-ти, на изоставане ит седем точки от Милан, но с мач по-малко.

И двамата треньори имаха трудности при изграждането на съставите си за двубоя, тъй като и в двата тима има заразени с COVID-19. В Милан Стефано Пиоли не можеше да разчита на Раде Крунич и Анте Ребич, докато за "Старата госпожа" отсъстваха Хуан Куадрадо и Алекс Сандро.

Федерико Киеза откри резултата за Юве в 18-та минута, но малко преди края на първата част домакините изравниха, а точен беше Давиде Калабрия.

След почивката обаче гостите вкараха още две попадения, с които си подпечатаха и трите точки. Отново Киеза беше точен в 62-та минута, за да изведе Ювентус отново напред в резултата.

Крайния резултат пък бе оформен четвърт час по-късно, когато точен за 1:3 беше Уестън Маккени.

Борисов: С консултациите за изборите Радев иска да си измие ръцете за датата 28 март