Ювентус е четвъртфиналист в Лига Европа след нова победа над Фрайбург

21:59, 16.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Ювентус

Отборът на Ювентус постигна класическа победа с 3:0 при визитата си на Фрайбург в мач-реванш от осминафиналите на Лига Европа.

„Бианконерите“ откриха резултата на „Европа-Парк Щадион“ в края на първото полувреме от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мануел Гулде от състава на домакините в наказателното поле на германския тим след изстрел Гати. Бранителят на Фрайбург получи жълт картон и бе изгонен от игра, тъй като това му бе второ официално предупреждение в срещата. Зад топката застана Душан Влахович, който реализира за 1:0.

По-рано през частта попадение на Мойс Кийн бе отменено след намеса на ВАР заради засада на нападателя на „Старата госпожа“.

Ювентус реши всичко в спора в четвъртата минута от добавеното време на мача, когато Федерико Киеза с техничен изстрел оформи крайният резултат.

По този начин съставът на Максимилиано Алегри продължава напред в турнира с общ резултат 3:0 от двете срещи.

Всички резултати:

Реал Сосиедад (Испания) - РОМА (Италия) – 0:0 (0:2)
Ференцварош (Унгария) – БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германия) – 0:2 (0:2)
Арсенал (Англия) – СПОРТИНГ ЛИСАБОН (Португалия) – 1:1 в редовното време и продълженията, 3:5 след дузпи (2:2)
УНИОН СЕН ЖИЛОАЗ (Белгия) - Унион (Берлин, Германия) – 3:0 (3:3)
Фенербахче (Турция) - СЕВИЛЯ (Испания) – 1:0 (0:2)
Фрайбург (Германия) - ЮВЕНТУС (Италия) – 0:2 (0:1)
Бетис (Испания) – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (Англия) – 0:1 (1:4)
ФЕЙЕНОРД (Нидерландия) - Шахтьор Донецк (Украйна) – 7:1 (1:1)