Ювентус и Нант не се победиха и оставиха всичко за реванша

00:20, 17.02.2023 (обновена)
Чете се за: 03:45 мин.
ювентус нант победиха оставиха всичко реванша

Отборите на Ювентус и Нант завършиха наравно 1:1 в първия двубой между двата тима от плейофите на турнира Лига Европа, игран на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

Домакините, които влязоха в този сблъсък в ролята на изявен фаворит започнаха по-добре и откриха резултата след 13 минути игра, когато Анхел ди Мария достави отлично подаване за Федерико Киеза, който свали с глава топката към Душан Влахович и сръбският нападател се разписа отблизо, за да даде аванс на "бианконерите".

До края на първата част футболистите на Юве имаха няколко възможности затова да удвоят преднината си, но намесите на вратаря Албан Лафонт запазиха пасива на "канарчетата" минимален след първите 45 минути.

Именно тези важни намеси на капитана на гостите се оказаха ключови в 60-та минута, когато носителите на Купата на Франция изравниха резултата след отлична контраатака, завършена от Людовик Блас.

"Старата госпожа" беше много близо до това да си върне преднината секунди по-късно, но изстрел на Федерико Киеза се отби последователно в напречната и в страничната греда.

В последните секунди от добавеното време на двубоя пък домакините имаха сериозни претенции и за дузпа за игра с ръка на Андрей Жирото в наказателното поле. Ситуацията бе преразгледана с ВАР, но в крайна сметка арбитърът Жоао Педро Пинейро прецени, че правилното решение в случая е нарушение в нападение и 11-метров наказателен удар не бе отсъден.

По този начин срещата между Ювентус и Нант в Торино завърши при резултат 1:1 и така всичко ще трябва да бъде решено край бреговете на Атлантическия океан след точно една седмица (23 февруари).

Севиля спечели категорично с 3:0 у дома срещу ПСВ Айндховен и почти обезмисли реванша в Нидерландия след седмица.

Андалусийците поведоха в добавеното време на първото полувреме с попадение на Юсеф Ен Несири. Пет минути след почивката Лукас Окампос удвои преднината на тима, а след още пет минути Неманя Гудел оформи крайното 3:0.

В други срещи от плейофната фаза на Лига Европа Спортинг Лисабон и Мидтиланд завършиха 1:1, а Байер Леверкузен загуби у дома от Монако с 2:3.