Ювентус издържа на натиска на Фиорентина и спечели късния двубой от 31-я кръг в Серия А с 1:0

Това бе първа победа от пет шампионатни срещи за "бианконерите".

ювентус издържа натиска фиорентина спечели късния двубой кръг серия
23:43, 07.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Ювентус победи с 1:0 Фиорентина на "Алианц Стейдиъм" в късния двубой от 31-я кръг в Серия А. "Бианконерите" изиграха силно първо полувреме, но бяха под сериозен натиск през второто. Това бе първа победа от пет шампионатни срещи за "бианконерите".

Единственото попадение в мача реализира Федерико Гати в 21-та минута. За бранителя това е четвърти гол в Серия А за този сезон. Освен това домакините имаха и три отменени гола през първото полувреме.

Въпреки това, Фиорентина доминира второто полувреме и се доближи до изравняване на резултата на няколко пъти, като най-сериозното положение бе на Нико Гонсалес в 74-та минута, когато ударът му срещна гредата, след като Шчесни успя да отклони топката.

Юве се намира на третото място в класирането с актив от 62 точки. В следващия кръг "бианконерите" гостуват на Торино за Дерби дела Моле.

"Виолетовите" заемат десетата позиция с 43 точки, на точка зад деветия Торино, но и с мач повече. Фиорентина гостува през седмицата в мач от Лигата на Конференциите срещу Виктория Пилзен.

Седмицата започва със слънчево време
ПАОК навакса от 0:2, за да достигне до равенство срещу АЕК, Десподов се появи от пейката