Ювентус не срещна затруднения срещу Болоня

ювентус стигна равенство салернитана късна драма вар
08:43, 03.10.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Ювентус победи Болоня с 3:0 в предпоследния мач от 8-ия кръг на Серия А. Филип Костич, Душан Влахович и Аркадиуш Милик се разписаха за "бианконерите".

Филип Костич откри резултата в 24-ата минута с удар от вътрешността на наказателното поле, след като завърши контраатака.

След почивката Душан Влахович покачи на 2:0. Нападателят засече с глава центриране в наказателното поле на Уестън МакКени. Сърбинът бележи във всеки един от последните си четири шампионатни двубоя срещу този съперник.

В следващата атака Аркадиуш Милик оформи крайния резултат с плътен удар в далечния ъгъл.

Името на Леонардо Бонучи също можеше да попадне сред тези на реализаторите, но ударът му с глава срещна лявата греда.

Ювентус се изкачи до 7-ата позиция с актив от 13 точки. Болоня остава на точно над чертата - на 17-ото място с 6 пункта.