Ювентус отстрани Салернитана и си осигури четвъртфинал с Фрозиноне за Купата на Италия

Ювентус записа категоричен успех над Салернитана с 6:1.

ювентус отстрани салернитана осигури четвъртфинал фрозиноне купата италия
08:31, 05.01.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Ювентус се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол след домакински успех над Салернитана с 6:1. Съперник на гранда от Торино в битката за достигане до полуфиналите ще бъде тимът на Фрозиноне.

Петима различни футболисти вкараха попаденията за домакините. Футболистите на Салернитана започнаха отлично двубоя с гол още в първата минута, дело на нигерийския нападател Чуквубуикем Иквуемеси. Ювентус имаше нужда от десетина минута, за да изравни и в 12-ата Фабио Мирети бе точен за 1:1.

Андреа Кампиасо донесе преднина за торинци в 34-ата минута, разписвайки се за 2:1, а Даниеле Ругани покачи аванса на Ювентус на 3:1 в 54-ата минута.

Дилан Брон си отбеляза автогол в 75-ата минута и головата сметка на домакините се увеличи до 4:1, а последните два гола за Ювентус реализираха Кенан Йълдъз в 88-ата минута и на Тимъти Уеа в първата минута на добавеното време на срещата.

Димитър Илиев: Дали един министър ще остане е на база управленската програма