Ювентус се добра до ШЛ, Антов поигра срещу "бианконерите"

13:15, 24.05.2021
Чете се за: 01:57 мин.
ювентус добра антов поигра бианконерите

"Старата госпожа" спечели с 4:1 като гост на Болоня и по този начин се възползва от издънката на Наполи, които стигнаха само до 1:1 срещу Верона.

По този начин отбора на Андреа Пирло избегна опасността през следващия сезон да не играе в Шампионската Лига, като в край на сметка торинци приключиха на 4-то място в Серия "А".

"Бианконерите" до голяма степен си подпечатаха трите точки до почивката, като Федерико Киеза откри резултата още в 6-та минута. Алваро Мората удвои в 29-та минута, а в края на полувремето Адриен Рабио беше точен за 3:0.

Мората пък вкара втория си гол в срещата в 47-та минута, правейки резултата 4:0.

В 58-та минута на терена се появи и българският национал Валентин Антов, който записа своя пети двубой за Болоня.

Четири минути преди края на редовното време пък "червено-сините" съумяха да стигнат и до почетно попадение чрез Рикардо Орсолини.

Милан също ще играе в Шампионската Лига през следващия сезон, след като в дербито на последния кръг надигра Аталанта с 2:0 при визитата си в Бергамо. Така "росонерите" финишираха на 2-ро място в шампионата и се завърнаха в турнира на богатите за първи път от сезон 2013/14. "Бергамаските" пък останаха на 3-то място.

Така на финала на Серия "А" шампион е Интер, а Милан, Аталанта и Ювентус допълват местата, даващи право на участие в Шампионската Лига.

Наполи и Лацио ще играят в Лига Европа, а Рома, с Жозе Моуриньо начело, ще се подвизава в Лигата на Конференциите.