Ювентус завърши годината с победа над Каляри в Торино

Ювентус
23:40, 21.12.2021

Ювентус победи Каляри с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Мойс Кийн и Федерико Бернардески бяха точни за "бианконерите".

Възпитаниците на Масимилиано Алегри наложиха натиск на стадион "Алианц" в Торино и първи стигнаха до по-опасно ситуация. Мойс Кин нацели лявата греда след удар с глава. В 40-ата минута именно италианецът откри резултата, след като този път отправи точен изстрел с глава. Той е най-младият нападател с поне 3 попадения в шампионата този сезон. Това бе първият точен удар в срещата.

След почивката Жоао Педро отправи първия точен изстрел за гостите. Нападателят шутира, но Войчех Шчесни изби в корнер.

Федерико Бернардески оформи крайния резултат в с удар в долния десен ъгъл на противниковата врата. Това бе първият му шампионатен гол през годината.

Другият двубой от деня между Дженоа и Аталанта завърши при резултат 0:0.

Ювентус заема 5-ата позиция с актив от 34 точки. Каляри остава в зоната на изпадащите. Тимът е 19-и с 10 пункта.