В навечерието на първи март българи от Германия, Швейцария и Австрия се събраха в южногерманския град Констанц. Поводът е направата на мартеници, но тази година в типично българския обичай се включиха и хора от различни националности.
Всяка неделя сънародниците ни се срещат в опит да опазят нашите традиции, култура и фолклор. Казват, че сбирките им дават възможност да си бъдат подкрепа, да обменят мисли и да си дават съвети за живота зад граница.
"Събираме се, защото на всички българи зад граница им липсва родната страна."
"И хора се танцуваха, и няколко мартенички направих ".
"Успяваме да внесем капчица България в сърцето на хората".
Автор: Красимира Аманфо
Вижте повече във видеото
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг