За втора поредна година Ивана Ангелова стана държавен шампион по конен спорт

от Вяра Илиева
11:00, 22.05.2023
Чете се за: 02:12 мин.
втора поредна година ивана ангелова стана държавен шампион конен спорт

Ивана Ангелова стана държавен шампион на България в дисциплината прескачане на препятствия клас Т. Младата ездачка извоюва втората си поредна титла със своя кон Касай.

Първенството се проведе този уикенд на конна база "Фригопан" в Царацово, а за медалите спореха 8 състезатели с 9 коня. Корс дизайнер на паркура бе Джоди Форнеу от Белгия.
Водач във временното класиране след втория състезателен ден беше 16-годишната Елиза Чолакова, която участваше с два коня. С кон Вени Види Вичи и с 1.95 наказателни точки тя водеше в подреждането. 18-годишната Ивана Ангелова заемаше втората позиция, следвана от ветеранът в конния спорт Антон Дацински с Бамби.
Финалното изпитание в третия състезателен ден се проведе в два манша, а височината на препятствията във втория манш бяха до 150 см. Ивана Ангелова и Касай завършиха изпитанието без нито една допусната грешка и заслужено триумфираха с купата държавен шампион за мъже и жени.

Второ място и сребърен медал заслужи Антон Дацински, бронзовото отличие отиде при Елиза Чолакова с кобила Ениминит.

Финалът в група Б се проведе в два манша с височина на препятствията 125 -130 см.
Държавен шампион за 2023 година стана Денислав Мартинов с кон Диамант, сребърен медал заслужи Елиза Чолакова с кобила Джесика, бронзов медал отново за Денислав Мартинов, но с кон Диарадо Сон.

Лехечка спря серията на Надал в Мадрид и стана последният четвъртфиналист
01:15, 01.05.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Барселона надви Олимпиакос след продължение и докосва Финалната четворка в Евролигата
00:22, 01.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
ФИБА спря правата на бившата баскетболна националка Теодора Динева
23:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Макаби се доближи на само една победа от полуфиналите Евролигата след драма в мач №3 срещу Панатинайкос
22:14, 30.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Николай Костов ще даде пресконференция в сряда
22:02, 30.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
21:33, 30.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Спортни новини 30.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 30.04.2024