Районна прокуратура – Елин Пелин обвини и задържа баща на непълнолетно момиче за причиняване на телесна повреда.
На 01.10.2024 г. в с. Мирково, област Софийска, бил нанесен побой на 15-годишно момиче. Пострадалата била удряна с шамари по лицето и й била дърпана и скубана косата.С деянието, извършено при условията на домашно насилие, й била причинена телесна повреда.
В хода на разследването е извършен оглед, разпитани са свидетели, приложени са доклади на Дирекция „Социално подпомагане“. Непълнолетната е разпитана пред съдия по реда на Наказателно-процесуалния кодекс и в присъствието на назначен особен представител, както и на служител от отдел „Закрила на детето“.
Бащата на пострадалата, е привлечен към наказателна отговорност и за подаден сигнал с невярно съдържание на телефон за спешни случаи 112. Същият е осъждан.
Понастоящем той е задържан за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено в съда искане за вземане на мяра за неотклонение „задъжане под стража“ спрямо него.
Разследването по досъдебното производство продължава.
Украйна обсъжда присъединяване към ЕС до 2027 година като част от мирен план