Загуба за българските хандбалистки на старта на квалификациите за световното първенство

Българките загубиха от Италия

загуба българските хандбалистки старта квалификациите световното първенство
23:16, 25.10.2024
Чете се за: 01:00 мин.

България загуби с 21:29 (10:12) срещу Италия в първия си мач от първия кръг на континенталните квалификации за Световно първенство по хандбал за жени, което ще се състои през 2025 година в Германия и Нидерландия.

В италианския град Киети българките изоставаха с 4:7 в десетата минута на първата част, завършила 10:12.

В 35-ата минута домакините вече водеха с 16:10 и до края на изпуснаха лидерската позиция до самия край на двубоя.

Най-резултатна за България стана завърналата се в тима Лора Сандева със седем гола. Кристина Миланова добави още пет попадения.

За "адзурите" с Росио Скуицато се разписа шест пъти.

На 26 октомври българките ще се изправят срещу състава на Люксембург. Само победителят от турнира в Киети се класира за следващата фаза на квалификациите.