Гергана Топалова и Петя Аршинкова отпаднаха още в първия кръг на турнира по тенис на клей в Анталия, Турция.
Топалова отстъпи с 4:6, 4:6 срещу Мириам Колоджейова за 90 минути.
23-годишната чехкиня постигна общо три пробива срещу само един в полза на българката.
Аршинкова взе само един гейм срещу поставената под номер три в схемата южнокорейка Джан Су Джеон - 1:6, 0:6. Пловдивчанката загуби 11 поредни гейма.
Българското участие в Анталия продължава, благодарение на Лиа Каратанчева. Тя е на четвъртфинал на двойки заедно със Сапфо Сакелариди от Гърция.
Парагвай поиска обяснение от ФИФА заради ситуация с Джуд Белингам на Мондиал 2026
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив