ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Зам.-министър на транспорта: Над 20 товарни композиции изчакват в България заради дерайлирането на влак в Пирот

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:20 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

България не може да бъде обвинена за каквато и да било причина за тази катастрофа. Така заместник-министърът на транспорта Красимир Папукчийски коментира влаковата катастрофа в Пирот.

По думите му само товарът е български, а цистерните са германски и френски. В Димитровград влакът се приема от сръбската страна, допълни Папукчийски.

В момента на територията на България има над 20 товарни влака, които изчакват с направление Сърбия, но връзката е прекъсната заради инцидента.

Очаква се в Сърбия да се предприемат мерки по възстановяване на движението, но не могат да декларират, че в рамките на деня ще се справят и да възстановят движението, каза Папукчийски.

Не повече от 2 до 4 влака на денонощие могат да бъдат пренасочени през Дунав мост.

Заместник-министър Папукчийски очаква най-късно в утрешния ден да бъде възстановено преминаването в района на Пирот.

Цялото интервю вижте във видеото.

Гледайте повече от "Денят започва"

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Product image