Заместник-министърът на младежта и спорта Даниела Дашева посрещна на родна земя българските представители на Световните летни игри за хора с интелектуални затруднения Спешъл Олимпикс в Берлин.
България беше представена от 39 атлети, състезаващи се в 9 спорта - лека атлетика, боче, бадминтон, конна езда, плуване, силов трибой, тенис, баскетбол и хокей на трева. Родните състезатели спечелиха 19 медала - 5 златни, 5 сребърни и 9 бронзови.
Дашева поздрави българските спортисти за успешното представяне и извоюваните отличия в германската столица.
"Вярвам, че ще продължите да се занимавате със спорт със същия дух и сила, подкрепяни от Вашите треньори и родители. Пожелавам Ви много нови успехи в следващите спортни предизвикателства, с които да ни радвате", обърна се зам.-министър Дашева към атлетите.
Световните летни игри Спешъл Олимпикс бяха проведени от 17 до 25 юни с участието на повече от 7000 спортисти от 190 национални делегации, които се състезаваха в 26 дисциплини.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева
Илияна Йотова отличи ученици от 14 общини в инициативата „Спортувай с президента“
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"