Стартира кампания "С бистър ум зад волана", организирана от Българската петролна и газова асоциация. Целта на инициативата е да даде възможност на водачите сами да се тестват за алкохол в бензиностанции. Паралелно с кампанията и от КАТ започват проверки за пияни и дрогирани шофьори.
На самите бензиностанции ще има стационарни станции за доброволно тестване за алкохол. Ще има и еднократни тестери. Дрегерите ще са разположени в 40 - 50 бензиностанции в следващите месеци.
От Пътната полиция обявиха, че само за първото тримесечие на годината са установени 2400 случая на шофиране след алкохол и над 1200 след наркотици. Изследване на агенцията "Безопасност на движението по пътищата" показва, че 15 600 са готови да седнат зад волана след употреба на алкохол.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Незаконният град край Варна: Днес трябваше да бъде премахната оградата на селището
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни
Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в месността Баба Алино
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Силна експлозия стресна жителите на столичния квартал "Младост - 1", има ранен човек