Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши ще бъде на работно посещение в България на 10 и 11 юни 2021 г.
Предвидена е работна среща със служебния министър на правосъдието проф. Янаки Стоилов, с главния прокурор Иван Гешев и с прокурорската колегия на ВСС, на която ще се обсъди попълването на предвидения за България брой на европейски делегирани прокурори.
Кьовеши прие в екипа си само 4 от общо 10-те предложения за български делегирани прокурори, които да разследват злоупотреби с европейски средства. Все още се очакват нови предложения.
Срещите ще бъдат работни и не е предвидено на тях да присъстват медии. На 11 юни (петък) от 12:00 часа в Дома на Европа в София Лаура Кьовеши ще направи кратко изявление, след което ще бъде отделено време за въпроси и отговори.
В същия ден европейският прокурор ще отпътува от България.
Ексклузивно: Италия разследва петима българи, участвали в схема за внос на опасни отпадъци у нас
26-годишен американски гражданин, издирван за палеж на склад с боеприпаси в Чехия, е задържан у нас
Член на управляващата фамилия в Обединените арабски емирства е задържан у нас
Енергийният министър: Наблюдаваме ежедневно пазара на горива, има вариант да се наложи таван на печалбата
Тръмп: За 4 часа ще унищожим всеки мост и всяка електроцентрала в Иран
"Оцелях, това са години, подарени от медицината": Разказ от първо лице за шанса за нов живот с изкуствено сърце