Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин нареди да започне незабавно пълна ваксинация срещу COVID-19 на всички американски военнослужещи. Това става ясно от меморандум за военното командване, публикуван на сайта на Пентагона.
"Нареждам ръководителите на всички военни ведомства незабавно да започнат пълна ваксинация на всички военнослужещи, които не са напълно ваксинирани срещу COVID-19 и които са подчинени на Министерството на отбраната, на активна служба или в резерва, включително Националната гвардия", се казва в документа.
В меморандума се отбелязва, че това решение е взето след внимателни консултации с представители на медицинската експертна общност, военното ръководство на страната, както и лично с президента на САЩ Джо Байдън.
„Военнослужещите се смятат за напълно ваксинирани две седмици след приема на втория компонент на двуфазната ваксина срещу COVID-19 или две седмици след прилагането на единична доза от еднофазна ваксина. Лица, които преди това са преболедували коронавирусна инфекция не се смятат за напълно ваксинирана", подчертаха от Пентагона.
Сладки изкушения на футболна тематика: Пекарна в САЩ предлага курабии с формата на топки и талисмани
На фона на мирните преговори между САЩ и Иран: Техеран настоява - "няма да се откажем от правото си да обогатяваме уран"
Джей Ди Ванс: Надявам се да постигнем напредък по ядрената тема и по въпроса за прекратяването на огъня в Ливан
Затварянето на Ормузкия проток вдига залозите преди началото на преговорите Иран-САЩ утре
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър