Заради проблеми с прекъснато електричество в някои части на селата в област Кюстендил, кметът на града свика кризисен щаб.
Отзовали са се всички институции и са изработили план за действие, тъй като от електроразпределителното дружество са поискали съдействие с оказване на достъп до труднопроходими участъци.
Съдействие е оказано от двете горски стопанства на територията на областта, общинското предприятие по чистота, доброволният отряд на Кюстендил, както и от ловни дружинки по места.
С прекъснато електричество, следствие падналият мокър сняг са общо 11 населени места. Всеки момент електричеството ще бъде възстановено в Гюешево, Гърляно, Вратца и Жиленци.
В утрешния ден пък се очаква да се отстранят авариите в Ново село, Сажданик, Цървена ябълка и Савойски. Екипите които работят на терен са пробили път до Долно село, Ломнишки рид и Ломница, където достъпът е бил затруднен. В утрешния ден работата на екипите в тези села ще продължи и се очаква и там да се възобнови електрозахранването.
Проблемите с електричеството не са в целите села, а в отделни по-отдалечени махали.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok