Първата гореща вълна за тази година официално започна в Испания и правителството обяви тревога и специални мерки, особено за тези, които работят на открито.
Началото на лятото на Иберийския полуостров беше по-хладно от обичайното, но сега вече температурите достигат до 42-44 градуса на юг. Пикът на горещата вълна се очаква утре и в по-голямата част на Испания ще е 40 градуса.
Националния институт за безопасност и здраве на работното място започна кампания под мотото "Със слънцето е време за внимание".
С обявяването на оранжева тревога за топло време автоматично влизат в сила и мерки за работа на открито. Миналата година правителството одобри указ със серия от правила при гореща вълна, които засягат предимно земеделието и работа на открито. Очаква се жегата да продължи и следващата седмица.
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Украйна ускорява възстановяването: Сделки за 10 млрд. евро и вълна от европейска подкрепа на фона на растящо напрежение в Източна Европа
Жегата във Франция: В търсене на прохлада и спасение от високите температури (СНИМКИ)
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра