Пожар гори и в района на обръщалото на градския транспорт във варненския квартал "Владиславово"
Затварят магистрала "Хемус" в посока Варна – Шумен заради задимяване в следствие на пожар, съобщиха от ОД на МВР – Варна. Сигнал за пожар около село Слънчево е подаден около 15.30 ч.


Кадри от пожара на АМ "Хемус", с. Слънчево
Запалили са се сухи треви, като пожарът приближава АМ "Хемус" и видимостта в района е силно затруднена.
Поради същата причина е затворен и стария път Варна – Девня в района на Побитите камъни, като се използват обходни маршрути.
По думите на комисар Тихомир Тотев, директор на пожарната във Варна, в района на Слънчево горят около 100 дка сухи треви. Пожарът се гаси от четири екипа огнеборци. Трафикът от изхода на Варна към АМ "Хемус" се отклонявам през града, успоредно на магистралата.
Пожар гори и в района на обръщалото на градския транспорт във варненския квартал "Владиславово". Запалили са се сухи треви. Пожарът е локализиран.
Пожар е възникнал и във вилата зона Пчелина на север от Варна.



Кадри от пожара във варненския квартал "Владиславово"
Родители на загинали деца протестираха пред съда в Пловдив: „4 години чакаме справедливост“
Над 200 деца танцуваха "Bangaranga" пред Арена Бургас в подкрепа на кандидатурата за "Евровизия 2027"
Започва обход и оглед на района около хижа "Рудничар", където беше открито тялото на млад мъж
Розопроизводители се оплакват от лоша реколта, липса на работна ръка и ниски изкупни цени
Започва обход и оглед на района около хижа "Рудничар", където беше открито тялото на млад мъж