Зечери се класира за 1/8 финалите в Бирмингам

11:31, 18.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Други спортове
зечери класира финалите бирмингам

Линда Зечири записа чиста победа с 2-0 гейма (21:19, 21:9) над швейцарката Сабрина Жаке след 37 минути игра на турнира от сериите Супер 1000 в английския град Бирмингам с награден фонд 850 хиляди долара..

Първият гейм беше равностоен, като Жаке дори взе лек аванс при 19:18, но левичарката от София спечели следващите три разигравания, а с това и частта. Във втората пък 64-та в световната ранглиста българка доминираше изцяло на корта и без проблеми затвори срещата с 2-0 гейма.

В четвъртък родната бадминтонистка ще играе срещу №2 в схемата Нозоми Окухара от Япония, която е четвърта в света.

За съжаление другата ни представителка в турнира на сингъл Мария Мицова отпадна от надпреварата. Русенката отстъпи с 11:21, 7:21 на Супанида Катетхонг от Тайланд в мач, продължил само 24 минути.

В турнира на двойки, поставените под №6 Габриела и Стефани Стоеви научиха съперничките си във втория кръг. Това са индийките Ашуини Понапа и Реди Сики, които са №30 в ранглистата, където сестрите са 13-ти.

Българките са спечелили единствения двубой помежду им, който беше миналата година на турнира в Барселона.