ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Зеленски направи обръщение пред Европейския парламент

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:00 мин.
По света
Володимир Зеленски
Снимка: БТА
Слушай новината

Днес се навършват 1000 дни, откакто Русия нахлу в Украйна.

Хиляди жертви, разрушени домове и близо шест милиона украинци зад граница.

Това е част от равносметката на тъжната годишнина от най-големия въоръжен конфликт в Европа след Втората световна война.

В навечерието на днешния ден руският президент Владимир Путин одобри промените в ядрената доктрина на Москва.

Това става ден след като се появи информация, че Съединените щати ще разрешат на Киев да използва оръжия с далечен обсег в руската територия.

Военните министри от Европейския съюз заседават извънредно за войната, а украинският президент Володимир Зеленски направи обръщение пред Европейския парламент.

"Заедно постигнахме много, но не бива да се страхуваме да направим още повече. Путин доведе 11 000 севернокорейски войници до украинската граница. Броят им може да се увеличи до 100 000, докато европейските лидери са фокусирани много повече върху други теми, като избори или нещо подобно. В това време Путин е фокусиран върху това да спечели войната и няма да спре. Колкото повече време му се дава, толкова по-тежки стават обстоятелствата. Всяко едно "днес" е най-добрият момент да бъде оказан по-сериозен натиск на Путин. Ясно е, че без няколко ключови фактора Русия няма да има реална мотивация да участва в преговори", заяви Володимир Зеленски.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?