На остров Ла Палма е регистрирано най-мощното земетресение от началото на изригването на вулкана Кумбре Виеха с магнитуд 4,8. Това съобщи Националният институт по география.
Епицентърът е с дълбочина 39 км и е било усетено на съседните острови Тенерифе и Ла Гомера, съобщи експертът на института Рубен Лопес в интервю за телевизия TVE.
Преди това земетресение за последния месец и половина на острова имаше няколко десетки хиляди труса, а през последната седмица броят им достигна 581.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро