Женската щафета на Норвегия триумфира на старта от Световната купа по биатлон в САЩ, България завърши на 14-о място

женската щафета норвегия триумфира старта световната купа биатлон сащ българия завърши
23:52, 09.03.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Норвегия спечели щафетата на 4х6 км за жени от програмата Световната купа по биатлон в американския зимен център Солджър Холоу, а квартетът на България се нареди на 14-о място.

Норвежките в състав Юни Арнеклейв, Ида Лиен, Каролине Кнотен и Ингрид Тандреволд изминаха трасето за 1:04.15 часа и използваха 5 допълнителни патрона.

На второ място се нареди Германия с пасив от 17.2 секунди и със 7 допълнителни патрона, докато трети завърши съставът на Швеция, който финишира с пасив от 42.0 секунди спрямо победителки, след като използва 10 допълнителни патрона.

Щафетата на България в състав - Валентина Димитрова, Лора Христова, Мария Здравкова и Даниела Кадева беше затворена с обиколка и в крайна сметка се нареди на 14-а позиция, като Кадева изобщо не получи възможността да потегли на последен пост.

Това беше последната щафета за сезона при дамите, след която Норвегия спечели малкия Кристален глобус в дисциплината с 376 точки, изпреварвайки Швеция с 345 и Франция с 325 пункта.

По-късно днес Световната купа в САЩ продължава със спринта на 10 км за мъже.

Жирона надви Осауна и се върна на второто място в Ла Лига, Реал Сосиедад прекъсна серията от загуби
Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия