Женските волейболни отбори на ЦСКА и Казанлък записаха победи

волейболистките цска летящ старт новото първенство
Снимка: ВК ЦСКА
20:18, 11.11.2022
Чете се за: 02:05 мин.

ЦСКА и Казанлък спечелиха мачовете си от 3-ия кръг на волейболния шампионат при жените.

ЦСКА записа втора победа от началото на сезона в първенството. Волейболистките на Юлия Иванова и Тони Зетова се справиха в домакинския си мач срещу гостите от Хектор Драгоман. „Червените“ ликуваха с 3:0 гейма (25:22, 25:16, 25:5) и се върнаха на победния път.

Столичанки проведоха стабилно срещата, като доминираха във всеки от геймовете. Тимът имаше известни колебания единствено в началото на двубоя, след което „червените“ повишиха нивото, разиграха се и бяха безапелационни до самия край. Отчетлива бе разликата в класите в третия гейм, в който съперникът достигна до само 5 точки.

ЦСКА заема 3-ата позиция в класирането с 2 победи и 1 загуба. Хектор Драгоман се намира на 5-ото място с 1 успех и 2 поражения.

Следващата седмица ЦСКА отново ще гостува в Пловдив. Този път волейболистките ни ще играят с Марица 2022. Срещата е на 17 ноември от 16:00 часа в зала „Сила“.

Тимът от Казанлък пък се наложи над Варна-ДСК с 3:1 гейма (25:19, 27:29, 25:11, 25:14).

Втората част в срещата бе най-оспорван, като гостите преодоляха изоставане от 4 точки, за да изравнят геймовете. В оставащите две части домакините изградиха двуцифрен етап в ранен етап, който им помогна заслужено да се поздравят с успеха.

Казанлък е лидер в таблицата с 3 победи. Варна-ДСК остава на последната 8-а позиция с 3 поражения.

Нидерландски F-16 за наши МиГ-ове: Възможна ли е такава сделка?
9 нелегални мигранти са задържани в луксозната кола след гонката с полицията край София