Женският баскетболен отбор на Берое приключи със загуба участието си в турнира Еврокъп

09:07, 16.12.2022
Чете се за: 02:07 мин.
женският баскетболен отбор берое приключи загуба участието турнира еврокъп
Снимка: ЖБК Берое Стара Загора

Женският баскетболен отбор на Берое Стара Загора приключи участието си в европейския клубен турнир Еврокъп, след като в среща от последния 6-ти кръг на груповата фаза старозагорки отстъпиха със 77:108 (12:29, 22:27, 28:25, 15:27) като гост на израелския Елицур Рамла.

Домакините тотално доминираха в срещата и напълно закономерно стигнаха до петия си успех от началото на надпреварата.

Поражението пък остави баскетболистките на Берое на последното четвърто място в тази група В и по този начин те напускат втората по сила надпревара в женския клубен баскетбол.

Българските шампионки записаха само един успех в турнира, като той дойде в предпоследния им двубой срещу турския Хатай, който беше победен с 94:81 в Стара Загора.

Вчера вечерта в Израел обаче Берое не успя да се противопостави по никакъв начин на отбора на Елицур Рамла, като старозагорки бяха догонващи в резултата през цялото време, а в един момент пасивът им достигна 33 точки.

За победителките Шакира Остин бе над всички, записвайки "дабъл-дабъл" - 32 точки и 16 борби, докато за Берое Радостина Христова приключи с 20 пункта.

В крайното класиране в тази група В победител стана унгарският Университас ПЕАЦ, следван от Елицур Рамла, като и това са двата отбора, които продължават към плейофите в турнира. Трети е турският Хатай, а отборът на Берое завършва на последното четвърто място.