Женският национален отбор на България победи Република Корея и записа първи успех във волейболната Лига на нациите

Следващият двубой на България е срещу САЩ на 1 юни от 04:00 ч. б.в.

женският национален отбор българия победи република корея записа първи успех лигата нациите
21:40, 29.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.

България спечели първа победа при жените във волейболния турнир Лигата на нациите. Нашите момичета стартираха турнира в Арлингтън с драматичен успех над Република Корея с 3:2 (25:23, 20:25, 24:26, 25:21, 15:13) в група 4 на надпреварата.

Над всички беше Мерелин Николова, която ще играе именно в Република Корея от новия сезон. Много силно се представиха капитанът Мирослава Паскова, Борислава Съйкова и Елена Бечева.

През цялото време двата отбора сменяха водачеството. В първия поведохме с 9:5, но нещата се обърнаха до 12:12. Интригата продължи до самия край. Загубихме един геймбол, но във втория бяхме безкомпромисни.
Във втората част отново България поведе, но Южна Корея не се предаваше. Резултатът стана 13:10 за съперника. Интригата продължи до 20:19 за азиатките. Тогава те направиха четири поредни точки и изравниха резултата.
Третият гейм беше изключително оспорван. Най-голямата разлика дойде при 20:17 за Южна Корея. Това обаче не се оказа фатално. Нашите изравниха за 23:23. Накрая обаче съперникът спечели след 26:24.
Притиснати до стената, българките нямаха повече право на грешки. Четвъртият гейм започна лошо с 5:2 за Южна Корея. Тогава дойде времето на България и поведохме с 13:7. Въпреки че азиатките успяха да ни приближат, спечелихме с 25:21.
След като мачът мина през толкова обрати, нормално беше и тайбрекът да е на ниво. Двата отбора непрекъснато сменяха водачеството. В последните минути обаче България ликува заслужено след 15:13.

Мерелин Николова бе най-резултатна за тима ни с 30 точки (2 аса). Със 17 точки приключи капитанът ни Мирослава Паскова (1 ас, 3 блокади), Борислава Съйкова добави 13 за успеха (1 ас, 2 блокади), с 12 точки се отличи и Елена Бечева (3 аса, 1 блокада).

За съперника Канг Сохви се отчете с 23 точки, 17 добави Лий Дахеон.

Следващият двубой на България е срещу американките на 1 юни (събота), от 04:00 ч. б.в. По същото време на следващия ден е мачът ни срещу Сърбия.