Женският национален отбор на Турция по волейбол се класира за четвъртфинали на европейското първенство

женският национален отбор турция волейбол класира четвъртфинали европейското първенство
21:30, 27.08.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Женският национален отбор на Турция по волейбол се класира на четвъртфинали на европейското първенство. Воденият от Даниеле Сантарели тим се наложи над домакина Белгия с 3:1 (25:22, 16:25, 25:15, 32:30) в осминафинален мач в Брюксел.

Южните съседки са вторият отбор след Италия, който продължава без загуба напред в шампионата.

Най-резултатна за Турция бе натурализираната кубинка Мелиса Тереса Варгас с 27 точки (2 блокади), с 20 точки приключи Ебрар Каракурт (2 аса, 2 блокади). 14 точки реализира Ханде Баладън (3 блокади). За Белгия Полен Мартен завърши с 18 точки (2 блокади), с 16 точки се отчете Марлис Янсенс (1 ас, 11 блокади).

На четвъртфиналите в сряда туркините ще срещнат тима на Полша, който надигра Германия с 3:0.

Националът Николай Колев преди Евроволей: Няма слаби отбори в групата