Женският национален отбор по футбол допусна поражение от Португалия

женският национален отбор футбол допусна поражение португалия
Снимка: БФС
11:21, 13.04.2022

Представителният тим на България по футбол при жените загуби с 0:3 гостуването си на Португалия в двубой от група H на световните квалификации.

Съставът на селекционера Силвия Радойска допусна и трите попадения преди почивката, след което стабилизира представянето си и не позволи на класния съперник да преодолее Роксана Шахънска.

Националките ни започнаха в система 5-3-2, залагайки на сигурността в отбрана. Въпреки това в 18-ата минута домакините откриха резултата чрез Диана Силва, а малко след това Ванеса Маркес удвои. Последваха добри изяви на Шахънска, преди Коща да оформи крайния резултат преди почивката.

През втората част България успя да се противопостави на един от най-силните отбори на континента и не допусна нови голове във вратата си.

Следващият двубой на нашия тим от квалификациите е домакинство на Израел на 23 юни.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 20. Яна Динева, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 19. Йоана Станкова, 16. Яна Йорданова (69 – 10. Вероника Гоцева), 4. Габриела Найденова (78 – 11. Леонора Желева), 22. Ивана Найденова (78 – 8. Полина Ръсина), 9. Лора Петрова, 7. Симона Петкова (57 – 18. Жасмина Атанасова), 21. Юлияна Александрова (69 – 13. Тея Петкова).

Чете се за: 02:10 мин.
Светлана Каменова пред БНТ: Ще се радвам днес и утре на медала, после продължавам към следващата цел
21:52, 27.04.2024