Берое Стара Загора ще отбележи днес завръщането на женския ни баскетбол в Евротурнирите на ФИБА. Шампионките на страната са домакини на унгарския Печ в мач от група B на турнира Еврокъп. Мачът е от 18.00 ч. в зала "Общинска".
Момичетата на Таня Гатева имат за съпернички още отборите на Хатайспор от Турция и Елицур Рамла от Израел, който попадна в турнира, като отпаднал от квалификациите в Евролигата.
Берое има три победи от началото на сезона у нас, като в последния си мач старозагорки надиграха по категоричен начин отбора на Академик в Пловдив с 95:56 и заемат първото място във временното класиране.
Преди седмица от клуба обявиха, че имат ново попълнение. Това е американката Сиара Ростън. Тя е на 26 години, висока е 188 см, и играе на позиция център. През миналия сезон е била част от тима на Констанца в румънския шампионат, а през лятото е част от отбор в лятната лига на Еквадор.
Редовният сезон в турнира ФИБА Еврокъп започна вчера. Борислава Христова и румънският Шепши започнаха с драматична победа участието си в групите. В първия си мач отборът победи като домакин израелския Елицур Холон със 76:75.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро