Лидерът в шампионата изоставаше в резултата до 83-ата минута

16:31, 02.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Жирона Валенсия

Жирона победи Валенсия с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Лидерът в шампионата изоставаше в резултата до 83-ата минута, преди да стигне до обрат.

През първото полувреме на стадион "Мунисипал де Монтивили" в Жирона единственият точен удар бе на сметката на "прилепите". Артьом Довбик пък бе близо да даде аванс на домакините, но негов гол не бе зачетен заради засада.

След почивката гостите поведоха в резултата. Уго Дуро се възползва от грешка в противниковата отбрана и се отскубна очи в очи с Пауло Газанига. Нападателят копна топката покрай противниковия вратар за 1:0.

В 83-ата минута смените на Мичел дадоха резултат. Кристиан Стуани засече от движение центриране във вратарското поле на Ян Коуто, за да изравни.

По-малко от пет минути по-късно домакините стигнаха до обрат. Отново появилите си от скамейката виновници за първия гол комбинираха.

В добавеното време на двубоя гол на Савио бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

Жирона се връща на върха в класирането с актив от 38 точки. Валенсия заема 10-ото място в подреждането с 19 пункта.