Мария Чернева получи награда от дирекция Информация за своя филм “В зоната на COVID-19”.
Тя е първият журналист у нас, успял да влезе в отделението с болни от коронавирус в "Пирогов" и разказа за това в документален филм.
Зрителите на БНТ го видяха на 29.04.2020. Филмът вече е в каталога на EBU за излъчване в европейските обществени телевизии.

Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра