Зулусите отпразнуваха коронацията на новия си крал.
Най-голямата етническа група в Република Южна Африка обединява 11 милиона души.
Хиляди хора в традиционно облекло, въоръжени с копия и щитове, танцуваха и пресъздаваха военни действия часове наред.
От близо година кралското семейство е измъчвано от спор кой е легитимният наследник на покойния владетел, но в крайна сметка въпросът изглежда решен.
На специална церемония следващия месец новият крал на зулусите трябва да бъде признат и от президента на Република Южна Африка.
Традиционните вождове са признати в конституцията на африканската страна и макар да нямат изпълнителна власт, те имат огромен морален авторитет. Кралят на зулусите разполага и със земя и държавна субсидия.






Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Дейци в областта на културата и образованието получиха Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)
Стотици алпинисти се подготвят да изкачат Еверест в най-подходящото време през май (ГАЛЕРИЯ)
Успешна евакуация: Никой от пасажерите на кораба-огнище на хантавирус няма симптоми (СНИМКИ)
"Bangaranga" покори Европа: Еуфория, благодарности и нови мечти след триумфа на DARA на "Евровизия 2026"