Зверев и Циципас оформиха втория полуфинал в Монте Карло

Александър Зверев
08:32, 16.04.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Александър Зверев и Стефанос Цициапс спечелиха своите 1/4-финални срещи на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло.

Германецът елиминира Яник Синер с 5:7, 6:3, 7:6(5) след обрат. Италианският тенисист спечели първия сет, след като осъществи два пробива. Във втората част поставеният под №2 в схемата на турнира записа два пробива на свое име, за да изравни в сетовете.

В заключителната трета част и двамата допуснаха по два пробива и изпратиха срещата в тайбрек. Там равенството се запази до резултат 5:5, след което Александър Зверев затвори мача с две поредни точки.

В последния 1/4-финален сблъсък Стефанос Циципас отстрани Диего Шварцман с 6:2, 6:7(3), 6:4 след 2 часа и 45 минути игра. В първия сет гръкът поведе с 5:0 и затвори частта при резултат 6:2 след три пробива. Във втория сет състезателите допуснаха по един пробив и се стигна до тайбрек. Там аржентинецът поведе с 6:1 и с третия си сетбол изравни резултата в сетовете.

Във финалния трети сет Диего Шварцман поведе с 4:0 гейма, но последваха шест поредни гейма в актива на Стефанос Циципас, който сложи точка на спора с втория си мачбол.

Григор Димитров ще спори за място на финала с Алехандро Давидович Фокина. Очаква се двубоят да започне след 14:30 часа българско време.